BIP
PL EN
Dla Inwestorów
Aby przesłać do znajomego link z artykułem prosimy uzupełnić poniższy formularz:

Swoje imię i nazwisko:
E-mail znajomego:
Link:http://www.piotrkow.pl/gospodarka/dla-inwestorow/
1 + 4
Wyślij wiadomość

PIOTRKÓW TRYBUNALSKI TO KORZYSTNA LOKALIZACJA

 

mapa

Największym atutem Piotrkowa Trybunalskiego jest korzystne położenie w centrum kraju przy usytuowanej wzdłuż zachodniej granicy miasta autostradzie A-1, wzdłuż północnej granicy drodze ekspresowej S-8 oraz skrzyżowaniu ważnych dróg krajowych i międzynarodowych. Dzięki tym połączeniom oraz przebiegającej przez Piotrków Trybunalski jednej z najważniejszych w Polsce linii kolejowej – miasto stało się idealnym miejscem dla inwestycji. Oprócz połączeń drogowych i kolejowych atrakcyjność inwestycyjną miasta zwiększa wykorzystywane przez zagranicznych przedsiębiorców lokalne lotnisko z 1000 metrowym betonowym pasem startowym dla samolotów kategorii dyspozycyjnej.

 

ikeaPIOTRKÓW TRYBUNALSKI TO NOWOCZESNE USŁUGI LOGISTYCZNE
Atrakcyjność inwestycyjna miasta szybko została zauważona przez światowe koncerny logistyczne. W bezpośrednim sąsiedztwie ważnych węzłów komunikacyjnych zainwestował największy dostawca powierzchni magazynowej ProLogis Poland, który w Piotrkowie Trybunalskim wybudował m.in. największe w kraju centrum dystrybucyjne firmy Unilever. Innym inwestorem jest szwedzka IKEA, która zrealizowała centrum dystrybucyjne obsługujące całą Europę Środkowo-Wschodnią. Nowy projekt magazynowy w bezpośrednim sąsiedztwie miasta zrealizował także Kaufland. Zainteresowanie inwestycjami logistycznymi w granicach Piotrkowa Trybunalskiego jest tak duże, że w mieście i jego okolicy powstały jedne z większych w kraju projekty logistyczne: Logistic City Piotrków Distribution Center i Poland Central Logistic and Business Park. Każdy z tych projektów to ponad 100ha powierzchni i docelowo około 900 000 m2 nowoczesnej zabudowy magazynowej.

CENTRA LOGISTYCZNE

Logistic City1.Logistic City Piotrków Distribution Center – ponad 100 ha powierzchni, 450.000m2 pod zabudowę – inwestor EMERSON – docelowe zatrudnienie szacowane na około 2.000 osób – miejsce położenia teren miasta Piotrkowa Trybunalskiego bezpośrednie sąsiedztwo drogi ekspresowej S-8, węzeł komunikacyjny autostrady A1 i drogi ekspresowej S-8 w odległości ok. 8km. Projekt jest inwestycją długoterminową. Wartość nakładów inwestycyjnych szacowana jest na  500 mln zł. Dotychczas zrealizowano cztery hale o pow. 42 tys. m2, 6 tys. m2 i 41,6 tys. m2, 41tys. m2. Najemcy: Colep CCL Polska (11 tys. m2), największy europejski producent, wytwarzający na zamówienie innych firm, produkty do higieny osobistej, kosmetyki, produkty do pielęgnacji domu oraz produkty medyczne sprzedawane bez recepty, poziom zatrudnienia -  150 osób; Emerson; sieć sklepów spożywczo-przemysłowych Dino - 24 tys. m2, Erontrans - firma świadcząca usługi  z zakresu transportu, spedycji i logistyki (6,5 tys. m2); Logista Polska Sp. z o.o. (12 tys. m2), Schlecker (8,2 tys. m2), Game Technologies - producent elektronicznej kostki do gry

2.     P3 Park Piotrków - 122ha terenu, ooddano do użytku dwa magazyny o ogólnej pow. 75 tys. m2. Najwięksi najemcy: FM Logistic, Integer Erontrans, Kuehne + Nagel. Miejsce położenia około 1km od północnych granic miasta Piotrkowa Trybunalskiego na terenie Gminy Grabica, bezpośrednie sąsiedztwo drogi krajowej nr 91, w odległości ok. 1 km od drogi ekspresowej S-8 i autostrady A1.  

Kaufland3. Centrum Logistyczne „Kaufland” – 27ha powierzchni, 120.000m2 pod zabudowę – inwestor KAUFLAND – docelowe zatrudnienie szacowane na około 600 osób – miejsce położenia około 1km od zachodniej granicy miasta Piotrkowa Trybunalskiego na terenie Gminy Wola Krzysztoporska, bezpośrednie sąsiedztwo drogi ekspresowej S-8, w odległości ok. 1km węzeł komunikacyjny autostrady A1 z drogą ekspresową S-8.

 

 4. Regionalne Centrum Dystrybucji IKEA – 47ha powierzchni, powierzchnia zabudowy - 150.000 m2, przestrzeń składowania - 255.000 m3, wysokość magazynów nawet do 38 metrów – inwestor IKEA – aktualne zatrudnienie szacowane na 265 osób –centrum składa się z nowoczesnych hal magazynowych, a w grudniu 2011 roku oddano do użytku jeden z najnowoczesniejszych w Europie automatyczny magazyn bezobsługowy wysokiego składowania o wysokości 38m i ogólnej powierzchni zabudowy ok. 50.000m2. Miejsce położenia bezpośrednio przy północnej granicy miasta Piotrkowa Trybunalskiego na terenie Gminy Moszczenica, bezpośrednie sąsiedztwo drogi ekspresowej S-8 i drogi krajowej nr 91, węzeł komunikacyjny autostrady A1 i drogi ekspresowej S-8 w odległości ok. 4km. 

   
Prologis5. ProLogis Park Piotrków – 30ha powierzchni, 109.000m2 pod zabudowę – inwestor PROLOGIS –  najemcy Unilever, Carrefour, Vitakraft – szacowane zatrudnienie około 600 osób. Miejsce położenia teren miasta Piotrkowa Trybunalskiego oraz Gminy Wola Krzysztoporska, bezpośrednie sąsiedztwo węzła komunikacyjnego autostrady A1 i drogi krajowej nr 8. Prologis Park Piotrków II – teren o powierzchni 25 ha, docelowo zaplanowano realizację 6 hal o ogólnej powierzchni zabudowy 125 tys. m2, aktualnie zrealizowano pierwszą o powierzchni 17 tys. m2. Miejsce położenia teren Gminy Wola Krzysztoporska, bezpośrednio przy drodze krajowej nr 8 w odległości ok 3km od węzła komunikacyjnego autostrady A1.

HaeringINWESTYCJE W SPECJALNEJ STREFIE EKONOMICZNEJ
Firma Haering to światowy lider w branży obróbki skrawaniem, wytwarza części toczone dla takich światowych koncernów jak: Bosch, Siemens, Daimler-Chrysler. Zakład w Piotrkowie powstał w 2001 r. i w chwili obecnej zatrudnienie w nim znajduje ponad 1100 osób. W 2005 r. firma została objęta statusem łódzkiej specjalnej strefy ekonomicznej i nakładem przeszło 70 mln euro zamierza stworzyć najnowocześniejsze na świecie Centrum Obróbki Skrawaniem, które poziomem zaawansowania technologicznego będzie zdecydowanie wyprzedzało konkurencję na całym świecie. Już w tej chwili w opinii ekspertów czołowych koncernów światowych zakład w Piotrkowie jest uważany za jedną z najlepszych tokarni precyzyjnych na świecie. W związku z istnieniem Firmy docelowo na rynku poddostawców zatrudnienie znajdzie około 1500 osób.  Firma została uznana za największego inwestora Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w 2005 r. W 2009 roku firma Haering Polska we współpracy z Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii w Łodzi rozpoczęła kształcenie uczniów w systemie dualnym w zawodzie Technik Mechanik. Szkoła działa pod patronatem Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.
Na terenie piotrkowskiej podstrefy łódzkiej specjalnej strefy ekonomicznej działają również mniejsze podmioty: Huta Szkła „Feniks 2”, Reculer Sp. z o.o. W 2013 r. zezwolenie na działalność otrzymała Huta Szkła "Anewal".


PiomaPIOTRKÓW TRYBUNALSKI TO PRZEMYSŁ MASZYNOWY

Przedstawicielami przemysłu maszynowego są firmy: FAMUR S.A. Systemy Transportowe Pioma Oddział w Piotrkowie Trybunalskim, Haering Polska Sp. z o.o., MBL Poland Sp. z o.o. i Cooper Standard Automotive Piotrków Sp. z o.o. (produkcja części do samochodów).

Zamet Industry S.A. (wydzielona z Grupy Famur) jest liderem na rynku przemysłowej produkcji konstrukcji stalowych. Pioma Odlewnia sp. z o.o. wraz z Odlewnią Żeliwa Śrem i Kuźnią Glinik, tworzy Polską Grupę Odlewniczą notowaną na GPW, jest producentem odlewów staliwnych i żeliwnych, obecnym na polskim rynku odlewniczym od 50 lat.


PIOTRKÓW TRYBUNALSKI TO PRZEMYSŁ PAPIERNICZY
EMERSON Polska Sp. z o. o. największy w Europie producent papieru komputerowego oraz jeden z czołowych producentów formularzy z nadrukiem. Na rynku polskim Firma zajmuje również pozycję lidera w produkcji rolek kasowych. Firma działa od 1992 roku notując stały wzrost przychodów. Od 2002 roku spółka świadczy profesjonalne usługi w zakresie zarządzania danymi i korespondencją. Spółka dynamicznie rozwija współpracę z zagranicznymi odbiorcami, eksportując towary do krajów Unii Europejskiej i Europy Wschodniej. Jej dalszy rozwój związany jest z inwestycjami w nowoczesne technologie obejmując dynamiczny wzrost usług w zakresie zarządzania danymi i korespondencją oraz poszerzenie oferty produktów, adresowanych zarówno do klientów w Polsce, jak i za granicą. Firma zamierza przeznaczyć na cele inwestycyjne ponad 10 mln Euro, a w wyniku realizacji  inwestycji zatrudnienie w Firmie zwiększy się o ok. 100 osób.


INNE SEKTORY GOSPODARKI
Firma „POLANIK”, działająca od 1966 roku, to producent i dostawca wysokiej klasy sprzętu sportowego, ponad 200 wyrobów w 16 grupach asortymentowych. Sprzęt sprzedawany jest do kilkudziesięciu krajów świata, od Afryki Południowej, poprzez Bliski Wschód, do większość krajów Europy, po Kanadę i Stany Zjednoczone. F.H. NOWALIJKA jest jedną z największych firm branży owocowo – warzywnej. Sprzedaje m.in do firm z Włoch, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Czech, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii. W Piotrkowie prężnie działają również firmy zajmujące się usługami z zakresu ochrony osób i mienia oraz utrzymania czystości, nalezą do nich: Przedsiębiorstwo Usługowe „ROKA”, „INWEMER” Sp. z o.o., „MUSI”, „CZATA”. Firmy te zatrudniają łącznie ponad 15.000 osób na terenie całego kraju.

Sulimar PiotrkówSULIMAR Sp. z o.o. – Browar Cornelius - jeden z najdynamiczniej rozwijających się browarów regionalnych w Polsce. Producent piwa, wina i napojów energetyzujących, a także ważne centrum dystrybucyjne – partner handlowy producentów wiodących marek piwa, napojów alkoholowych, bezalkoholowych oraz wód mineralnych.

Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

wersja mobilna: m.piotrkow.pl

projekt: UM, realizacja: kambit.pl