Warning: html_entity_decode(): charset `ISO-8859-2' not supported, assuming utf-8 in /piotrkow/kambit/lib/cms.class.php on line 199

Warning: html_entity_decode(): charset `ISO-8859-2' not supported, assuming utf-8 in /piotrkow/kambit/lib/cms.class.php on line 207
Obwodnica z dofinansowaniem! - Piotrków Trybunalski
BIP
PL EN
Obwodnica z dofinansowaniem!

Aby przesłać do znajomego link z artykułem prosimy uzupełnić poniższy formularz:

Swoje imię i nazwisko:
E-mail znajomego:
Link:http://www.piotrkow.pl/nasze-miasto/aktualnosci/obwodnica-z-dofinansowaniem
8 + 4
Wyślij wiadomość
Dodano: piątek, 04 grudzień 2015

Mamy kolejną świetną wiadomość dla wszystkich kierowców w naszym mieście. W 2016 roku powstanie kolejny odcinek obwodnicy miasta N-S. Tym razem od ulicy Modrzewskiego do Wojska Polskiego.

- W przyszłorocznym budżecie miasta zarezerwowaliśmy środki na realizację tej inwestycji – mówi prezydent Krzysztof Chojniak i podkreśla, że to nie koniec dobrych wiadomości.
- Nasz wniosek o dofinansowanie w ramach „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019” został bardzo wysoko oceniony, dzięki czemu uzyskaliśmy 3 mln złotych na realizację prac – zaznacza.

Realizacja prac zaplanowana jest na przyszły rok i obejmie budowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia, drogi wraz z chodnikiem i ścieżką rowerową. Pojawia się także zatoki autobusowe oraz przejścia dla pieszych. Całość uzupełnią nasadzenia zieleni oraz pionowe i poziome oznakowanie (projekt w załączniku). 
Jak zaznacza Małgorzata Majczyna z Biura Inwestycji i Remontów na nowo budowanym odcinku powstaną także dwa ronda. - Pierwsze znajdzie się przy skrzyżowaniu z ulicą Twardosławicką, a drugie z ulicą Wojska Polskiego.
Szacunkowy koszt budowy kolejnego odcinka obwodnicy N-S to około 12 mln zł.

Pliki do pobrania:

Pobierz plik Projekt planowanego odcinka obwodnicy N-S od ul. Modrzewskiego do Wojska Polskiego


Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

wersja mobilna: m.piotrkow.pl

projekt: UM, realizacja: kambit.pl