Warning: html_entity_decode(): charset `ISO-8859-2' not supported, assuming utf-8 in /piotrkow/kambit/lib/cms.class.php on line 199

Warning: html_entity_decode(): charset `ISO-8859-2' not supported, assuming utf-8 in /piotrkow/kambit/lib/cms.class.php on line 207
Roosevelta etapami - Piotrków Trybunalski
BIP
PL EN
Roosevelta etapami

Aby przesłać do znajomego link z artykułem prosimy uzupełnić poniższy formularz:

Swoje imię i nazwisko:
E-mail znajomego:
Link:http://www.piotrkow.pl/nasze-miasto/aktualnosci/roosevelta-etapami
9 + 5
Wyślij wiadomość
Dodano: środa, 02 grudzień 2015

- Nie udał się pierwszy scenariusz, który zakładał wykonanie przebudowy ulicy Roosvelta wspólnie ze Starostwem Powiatowym, dlatego wdrażać będziemy plan B, czyli wykonanie inwestycji we własnym zakresie w trzech etapach - mówi Małgorzata Majczyna, Dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.

Przebudowa ul. Roosevelta to jeden z tematów, który ciągle powraca w planie inwestycyjnym miasta. Gotowa jest już dokumentacja projektowa, według której koszt realizacji inwestycji opiewa na kwotę ponad 12 mln złotych.
- Liczyliśmy na unijne dofinasowanie. Jednak ze względu na przeniesienie węzła na trasie A1 z Jeżowa do Kamieńska nasz wspólny projekt nie otrzymałby punktów za połączenie z drogą wyższej kategorii. W efekcie Piotrków nie trafiłby na listę projektów, którym przyznano pieniądze – wyjaśnia Małgorzata Majczyna, która nie wyklucza poszukiwania innych źródeł finansowania.

W przyszłym roku miasto chce wystąpić o uzyskanie pozwolenia na budowę drugiego (z trzech) etapu, który obejmuje odcinek od torów PKP do ulicy Wroniej wraz z powstaniem ronda na skrzyżowaniu z ulicą Żelazną i budową łącznika od ronda do ulicy Glinianej (patrz zdjęcie).
Pozostałe etapy to: pierwszy od ulicy Przemysłowej do torów PKP oraz trzeci od ulicy Wroniej do granic miasta.
- Przyszłoroczny budżet jest bardzo obfity pod względem kapitałochłonnych inwestycji drogowych, dlatego myślimy, że w 2016 roku uzyskamy pozwolenie i wypłacimy część odszkodowań - informuje dyrektor Majczyna.


Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

wersja mobilna: m.piotrkow.pl

projekt: UM, realizacja: kambit.pl