Warning: html_entity_decode(): charset `ISO-8859-2' not supported, assuming utf-8 in /piotrkow/kambit/lib/cms.class.php on line 199

Warning: html_entity_decode(): charset `ISO-8859-2' not supported, assuming utf-8 in /piotrkow/kambit/lib/cms.class.php on line 207
Uczą dzieci zdrowego trybu życia - Piotrków Trybunalski
BIP
PL EN
Uczą dzieci zdrowego trybu życia

Aby przesłać do znajomego link z artykułem prosimy uzupełnić poniższy formularz:

Swoje imię i nazwisko:
E-mail znajomego:
Link:http://www.piotrkow.pl/nasze-miasto/aktualnosci/ucza-dzieci-zdrowego-trybu-zycia
10 + 3
Wyślij wiadomość
Dodano: piątek, 04 grudzień 2015

"Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci" ta maksyma dobrze znana jest gronu pedagogicznemu Przedszkola Samorządowego nr 24 im. Misia Uszatka. Dzieciom od najmłodszych lat wpajane są m.in. idee zdrowego trybu życia, w tym odżywiania. Prelekcje na ten tematem odbywają się cyklicznie w placówce. Ostatnio o zdrowym żywieniu opowiadała podopiecznym Anna Dominowska - dyplomowana pielęgniarka.

W trakcie wykładu najmłodsi usłyszeli, jak należy dbać o zdrowie i co jeść, żeby nie chorować. Dzieci dowiedziały się także czym zajmuje się pielęgniarka i jak pomaga ludziom.
- Przedszkolaki mogły obejrzeć, rozpoznać i posmakować owoce, warzywa, nabiał i inne zdrowe produkty Za pomocą zmysłów: wzroku, smaku, węchu, dotyku, słuchu rozwiązywały zagadki związane z warzywami, owocami i innymi produktami – opowiada Henryka Zawiślak, dyrektor PS nr 24 i dodaje, że dzieci zapoznane zostały także z piramidą żywieniową.


Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

wersja mobilna: m.piotrkow.pl

projekt: UM, realizacja: kambit.pl