Warning: html_entity_decode(): charset `ISO-8859-2' not supported, assuming utf-8 in /piotrkow/kambit/lib/cms.class.php on line 199

Warning: html_entity_decode(): charset `ISO-8859-2' not supported, assuming utf-8 in /piotrkow/kambit/lib/cms.class.php on line 207
Znamy zwycięskie projekty - Piotrków Trybunalski
BIP
PL EN
Znamy zwycięskie projekty

Aby przesłać do znajomego link z artykułem prosimy uzupełnić poniższy formularz:

Swoje imię i nazwisko:
E-mail znajomego:
Link:http://www.piotrkow.pl/nasze-miasto/aktualnosci/znamy-zwycieskie-projekty
2 + 6
Wyślij wiadomość
Dodano: wtorek, 23 grudzień 2014

Poznaliśmy wyniki głosowania na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego 2015. Dziś (23.12) w Urzędzie Miasta podsumowano głosowanie.
- Wyłoniliśmy zwycięskie projekty, ale być może to nie jedyne zgłoszone przez mieszkańców inwestycje, które wykonamy w przyszłym roku. Niewykluczone, że niektóre z tych projektów, które uzyskały nieco mniej głosów, uda się zrealizować w ramach budżetu miasta – mówił podczas podsumowania wiceprezydent Andrzej Kacperek.
Łącznie za pośrednictwem internetu, w lokalach wyborczych oraz w punktach informacyjnych Urzędu Miasta oddano 2698 głosów. Spośród nich 270 to głosy nieważne.

W rejonie pierwszym najwięcej głosów (145) oddano na projekt „Cyklodrom – plac rozrywki dla dorosłych i dzieci”. Na miejscu rezerwowym znalazło się natomiast „Moje miejsce rozrywki na osiedlu Wyzwolenia”.
Dwa projekty zostaną wykonane w rejonie trzecim. Zwycięskimi propozycjąami okazały się: „Modernizacja nawierzchni drogi dojazdowej do ulicy Wroniej do bloków nr 43 i 47 oraz parkingu, budowa parkingu przy bloku nr 43, budowa chodnika oraz przekładka chodnika” (282 głosy) oraz „Naprawa ciągu pieszego przy ulicy Poprzecznej” (108 głosów).
- Rekomendowane są dwa projekty ponieważ wstępne kosztorysy tych dwóch inwestycji opiewają na kwotę niższą niż 300 tys. zł, jaka przypadała na każdy rejon - tłumaczył Andrzej Kacperek.
Z kolei w rejonie czwartym, z ilością 331 oddanych głosów, zwyciężył projekt „Modernizacja boiska przy Szkole Podstawowej nr 2”.

W rejonie drugim do ostatecznego rozstrzygnięcia potrzebne było dodatkowe losowanie, ponieważ dwa projekty uzyskały tą samą liczbę głosów. Po 146 mieszkańców zagłosowało na „Osiedlowy kącik rekreacyjno-zabawowy dla dużych i małych” oraz „Zagospodarowanie pętli autobusowej Wierzeje i terenów przyległych". Szczęśliwcem w losowaniu, które odbyło się podczas dzisiejszego podsumowania, okazał się pierwszy projekt.
- Bardzo cieszę się, że nasza inwestycja wygrała. Na naszym osiedlu brakuje placu zabaw, więc pomysł na pewno się sprawdzi – nie kryła radości Bożena Kopacz, pomysłodawczyni projektu.

Protokół z głosowania wraz z liczbą oddanych głosów znajduje się w załączniku. 

Pliki do pobrania:

Pobierz plik Podsumowanie głosów - budżet obywatelski 2015


Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

wersja mobilna: m.piotrkow.pl

projekt: UM, realizacja: kambit.pl