BIP
PL EN
Prezydent Miasta
Aby przesłać do znajomego link z artykułem prosimy uzupełnić poniższy formularz:

Swoje imię i nazwisko:
E-mail znajomego:
Link:http://www.piotrkow.pl/nasze-miasto/wladze-miasta/prezydent-miasta
9 + 1
Wyślij wiadomość

 

prezydent PiotrkowaKrzysztof Chojniak - magister inżynier elektryk, ur. 10.11.1966 r, piotrkowianin. Absolwent Politechniki Czestochowskiej, podyplomowych studiów w zakresie Zarządzania Oświatą na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Kształcenia w zakresie Przedsiębiorczości Uniwersytetu Łódzkiego, radny Rady Miejskiej w latach 1994 - 2002, do 2002 r. nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 (TPS) w Piotrkowie Trybunalskim. W latach 2002-2006 Wiceprezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Od 2006 roku Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. W 2010 r. ponownie został Prezydentem wygrywając w I turze wyborów. Wyborczy sukces powtórzył cztery lata później, po raz kolejny pokonując kontrkandydatów w pierwszej turze wyborów. Żonaty, dwoje dzieci.

Szanowni Państwo,

Piotrków Trybunalski to historyczne miasto w środku Polski. Miasto, które po wejściu Polski do Unii Europejskiej odgrywa istotną rolę jako miejsce ukształtowania polskiego parlamentu i demokracji.
To właśnie w Piotrkowie Trybunalskim w 1493 król Jan Olbracht oraz członkowie Rady Królewskiej i posłowie ziemscy utworzyli dwuizbowy parlament. Piotrków przeszedł do historii jako kolebka polskiej demokracji i budowania parlamentu.
Historia jest dla nas bardzo istotna ale ważniejsza jest przyszłość. Zapewniam, że władze miasta są bardzo przychylne dla propozycji inwestycyjnych wpływających na jego rozwój. Otwartość inwestycyjna jest konsekwencją przyjętej "Strategii rozwoju miasta", a działające "Biuro Obsługi Inwestora", zagwarantuje Państwu pełną informacje na temat nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży, dzierżawy i współinwestycji. To właśnie dzięki naszym staraniom i warunkom jakie stwarzamy zainwestowało już u nas wielu, a Piotrków został laureatem nagrody "Profesjonalna gmina, przyjazna inwestorom".

Nasze atuty to:

- najniższe w Polsce koszty podejmowania działalności gospodarczej,
- dogodne położenie w centrum Polski obok sieci autostrad i dróg ekspresowych, 
- dogodne tereny pod inwestycje logistyczne, 
- tradycja i znaczenie historyczne miasta, 
- ciągły rozwój przedsiębiorczości indywidualnej, 
- atrakcyjne krajobrazowo tereny wypoczynkowe, 
- nagrodzone kontakty partnerskie z europejskimi miastami.

Są miasta... Piotrków Trybunalski jest jeden
Nie zwlekaj. Zainwestuj u nas !!!

Zapraszam

Krzysztof Chojniak
Prezydent Miasta

Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

wersja mobilna: m.piotrkow.pl

projekt: UM, realizacja: kambit.pl